Český Ráj – 8mi hodinová exkurze autem pro 1-6 osob

Český Ráj – 8mi hodinová exkurze autem pro 1-6 osob

Návrat do přírody, zpět v čase, venkov s tradicí, pohádková dovolená a aktivní odpočinek. Přijďte, nechte se okouzlit a unést…


Jedná se pouze o sezónní exkurzi. Tuto prohlídku poskytujeme od 1. dubna do 31. října. Já a profesionální řidič Vás vyzvedneme v 8 hodin ráno ve vstupní hale hotelu, ve kterém jste ubytováni. Tato prohlídka trvá 8 hodin. V ceně celodenního výletu je doprava osobním autem nebo minivanem s klimatizací. Balená voda bude pro Vás ve voze k dispozici zdarma. Do Českého ráje z Prahy trvá cesta autem 1,5 hodiny. Vstupné do skal je 100 Kč a není zahrnuto v ceně výletu.

Většina zahraničních návštěvníků České republiky navštíví Prahu a několik dalších měst, zatímco český venkov nezůstává ničím jiným než kulisou za okny autobusu. Je to škoda, protože venkov nám pomůže pochopit, odkud kořeny skladeb od Smetany, Dvořáka, Janáčka a Martinů pocházejí a co inspirovalo palety předních českých malířů.
Český venkov má mnoho různých tváří od nížin po zalesněné vrchoviny a pohraniční hory. Některé z těchto prvků sehrály v české kulturní historii zvláštní roli a staly se národními symboly. Jedním z nich je Český ráj, původně se rozprostírající pouze v širším okolí města Trutnova. Český ráj kdysi pokrývalo pravěké moře, jehož dno se zvedalo a praskalo pohybem tektonických desek a vulkánů a vytvořilo dnešní pískovcové stěny a věže. To jsou charakteristické rysy kraje podobné zřícenině hradu Trosky umístěné na vrcholu čedičového skalního útvaru vysoko nad krajem, jehož typickou siluetu připomínající dva prsty, můžeme vidět na medailonech pražského orloje.

Tato prohlídka zahrnuje spoustu chůze a spoustu schodů nahoru a dolů. Na tento výlet se doporučuje dobrá turistická obuv a outdoorové oblečení.
1 – 2 osoby
8000 Kč
3 – 4 osoby
8800 Kč
5 – 6 osob
9800 Kč
délka tůry
8 hodin

Objednávka tůry

1 – 2 osoby
8000 Kč
3 – 4 osoby
8800 Kč
5 – 6 osob
9800 Kč
7 – 8 osob
není k dispozici
9 – 10 osob
není k dispozici
11 – 15 osob
není k dispozici